Autostopem dla Hospicjum

Autostopem dla Hospicjum

Akcja realizowana jest przy współpracy bloga Autostopem przez życie oraz Fundacji Hospicyjnej z Gdańska.

O projekcie:

 Rozwój, postępujący konsumpcjonizm, dostęp do informacji oraz możliwości szybkiego i taniego przemieszczania się sprawiają, że coraz więcej ludzi podróżuje po świecie. Na urlop, wakacje, w roczną lub kilkuletnią podróż dookoła globu. Każda z tych osób realizuje swoje egocentryczne marzenia, często zapominając, że wśród nas są ludzie, których skala marzeń jest kompletnie inna. Nowe buty, tona węgla na zimę, lekcje muzyki, wycieczka do zoo, pieniądze na lekarstwa czy kilka godzin wyłącznie dla siebie. Są to osoby w różny, często wyjątkowo bolesny sposób, poszkodowane przez życie. Przemysław Skokowski we współpracy z Fundacją Hospicyjną pragnie połączyć realizację swoich marzeń wraz z pomocą w realizacji marzeń dzieci osieroconych oraz podopiecznych hospicjum.

 W październiku bieżącego roku rusza w półroczną, autostopową podróż z Gdańska na Antarktydę przez Amerykę Południową, której celem jest zbiórka pieniędzy na Fundusz Dzieci Osieroconych, inicjatywy o zasięgu ogólnopolskim, która wychodzi naprzeciw problemom tych, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów realizując zarówno marzenia, jak i pomagając w podstawowych sprawach życia codziennego oraz na rzecz dzieci z Domowego Hospicjum dla dzieci im.ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

 Realizacja projektu:

 Podróż zacznie się w rodzinnym mieście autora projektu oraz siedzibie Fundacji Hospicyjnej – Gdańsku. Następnie podóżnik pojedzie autostopem do Lourdes i stamtąd ruszy na piechotę pielgrzymką do Santiago de Compostela. Ten etap zajmie około miesiąca, a po osiągnięciu celu ruszy do Giblartaru, gdzie będzie poszukiwał jachtu płynącego w kierunku Ameryki Południowej. Następnie około trzytygodniowy rejs przez Antlantyk i cumowanie w jednym z krajów Ameryki Południowej lub Środkowej. Dalej niestety jest trudno nakreślić dokładną trasę, ale docelowo będzie to pętla dookoła Ameryki Południowej z wizytą na Antarktydzie.

Sposoby pozyskiwania środków:

1) Zbiórka przez portal siepomaga.pl
http://www.siepomaga.pl/r/autostopemdlahospicjum/

2) Nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami gotowymi w ramach polityki CSR przeznaczyć fundusze na konto Fundacji Hospicyjnej i w zamian uzyskać możliwość zamieszczenia na blogu Autostopem przez życie linków oraz banerów na czas trwania akcji.

Cel akcji = 100 000 zł dla hospicjum

Fundusz Dzieci Osieroconych
w sumie 60 000 złotych

Otrzymana darowizna zostanie w całości przeznaczona na wsparcie edukacyjne podopiecznych Funduszu dzieci Osieroconych, dzięki czemu przez cały rok szkolny każde z nich będzie miało zapewnione dodatkowe zajęcia wspierające (korepetycje, zajęcia sportowe, językowe, muzyczne i inne) lub pomoce dydaktyczne.

Od początku istnienia Fundusz Dzieci Osieroconych za jeden z celów postawił sobie wspieranie edukacyjne swoich podopiecznych w całej Polsce. Co roku hospicja współpracujące z Fundacją proszone są o wytypowanie tych najbardziej potrzebujących. Dzięki hojności sponsorów dzieciom przekazywane są środki finansowe w dwóch transzach, na początku każdego semestru. Pieniądze przeznaczane są na edukację – opłacenie dodatkowych zajęć sportowych, językowych czy artystycznych oraz korepetycje, a także na zakup potrzebnych rzeczy do szkoły (książek, przyborów itp.). Do tej pory w ramach Funduszu pomogliśmy ponad 6000 dzieci z 60 ośrodków opieki paliatywno-hospicyjnej w całej Polsce.

Domowe Hospicjum dla Dzieci im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku

W sumie 43 750 zł

Gdańskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się ok. 34 dzieci, zaopatrując je m.in. w niezbędny sprzęt. Obecnie najpilniejsze potrzeby to:

- pulksoksymetr – 5 szt., kwota jednostkowa 3 500 zł, 17500 zł

- ssak przenośny 5 szt. , kwota jednostkowa 1750 zł, 8750 zł

- koncentrator tlenu 1 szt. – 17 000 zł

Termin zakończenia akcji: 31.05.2015

3 komentarzy dodanych:

  1. Ja jestem tylko ciekawa, dlaczego tyle hospicjów w naszym kraju jest zadłużonych. Nie potrafię tego zrozumieć, że często to zwykli ludzie dokładają się do budżetu tych instytucji. Przecież w rządzie budżet jest ustalany chyba, na wszystkie potrzeby naszego kraju. Szkoda mi tylko dzieci, którym przychodzi tak szybko umierać to naprawdę jest niesprawiedliwe.

    1. Droga Magdaleno, nie wiem jak długo żyjesz na tym swiecie ale widzę, że nie rozumiesz jednej bardzo istotnej kwestii.
      Nie ma co oglądać się na rząd, sąsiadów, kogokolwiek. Większosć ludzi dokładnie tak własnie robi i nic z tego wynika. Dzięki akcji jak ta ja/ty/każdy ma szansę pomóc drugiej osobie, a nie oglądać się na innych. Ja dużo w swoim życiu nie mam, ale mimo to nie liczę na innych i staram się przysłowiową złotówką ( bo na tyle mnie stać) pomóc innym.

Dodaj komentarz