Creatice concept image of setting sun reflected in still lake wa
5 października 2014

Pasja, to szczęście

Przygotowując ten wpis, zacząłem od sprawdzenia słownikowej definicji słowa „pasja” i aż parsknąłem śmiechem. Według Słownika Języka Polskiego jest to „wielkie zamiłowanie do czegoś”. Nie wiem, czy to nieścisłość, czy niewystarczające bogactwo naszego słownictwa, ale coś sprawiło, że brzmi to strasznie sucho. Nie, moi drodzy, pasja, to coś wielkiego.

Pasja, to radość,
to chwile, które wracają do Ciebie z uśmiechem.
To uczucia, wiedza i doświadczenie, które sprawiają, że jesteś tym kim zostałeś stworzony, żeby być.
To powód, dla którego jesteś wyjątkowy,
to satysfakcja z bycia sobą.
To lekcja, samodyscypliny, wytrwałości, zarządzania czasem, pieniędzmi i wyborami.
To akceptacja siebie.
To czas dla Ciebie.
To wiara w swoje możliwości.
To ogień, który płonie i jeśli o niego zadbasz, nie zgaśnie.
To ogień, który rozpali innych,
tych tak zwanych „szczęśliwych ludzi”.

Nie ważne kim byłeś, kim jesteś, ale to kim chciałbyś być. To kim będziemy definiuje między innymi pasja. Nie ma znaczenia co studiujesz, gdzie pracujesz, ani skąd jesteś. Jeśli znajdziesz swoją prawdziwą pasję, nagle odnajdziesz w sobie siły do robienia rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Do wstawania z samego rana, biegania, do czytania, do przekraczania kolejnych granic, wychodzenia ze swojej strefy komfortu i przyzwyczajeń. Do poświęcania setek godzin pracy, dla czegoś większego. Nagle przestaniesz obwiniać innych o swoje porażki i monotonne życie, bo uświadomisz sobie, że tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Od Twojego zaangażowania, od poświęcenia, od chęci i od wiary. Musisz wierzyć. W siebie, w Boga, w Karmę, przeznaczenie w ciężką pracę – cokolwiek, bo wiara góry przenosi.

Znajdź swoją pasję, a znajdziesz wolność. Znajdź wolność, a znajdziesz szczęście. To prawdziwe, a nie wykreowane przez „szczęśliwych ludzi”.

Ja znalazłem i życzę Ci tego samego :)

P.S
Jeśli Ci się podobało, proszę, wspomóż akcję pomocy hospicjum dziecięcego oraz Funduszu Dzieci Osieroconych pod tym adresem :)

Creatice concept image of setting sun reflected in still lake wa

11 komentarzy dodanych:

 1. Czytając to czuję jak rośnie mi serducho. Sama tak właśnie odczuwam Pasję. Samo wypowiedzenie, smakowanie słowa „Pasja” budzi emocje podobne do motylków w brzuchu ;) Według mnie jest nierozerwalnie połączona ze szczęściem i kiedy już ją znajdziesz chciałbyś ją rozdawać innym na kilogramy a i tak wiesz że Ci jej nie zabraknie. Życzę Ci jak najwięcej tego ognie i rozdawania go innym ;)

 2. Tylko jak odkryć swoją pasję ? Ktoś może życie zmarnować na szukanie i mimo to jej nie odnaleźć. Wiadomo: pasja nas napędza, daje nam siłę do działania, do robienia wielkich rzeczy, takich które będą świadczyć o wartości dobrze spędzonego czasu, życia.
  Gratuluję i szczerze zazdroszczę Ci odkrycia Twojej, pasji.

 3. Kurcze tak mnie ten wpis wciągnął, że czytałam go aż trzy razy. Tak mnie to wszystko wciągnęło. Przy takich wpisach da się zapomnieć o całym świecie dzięki za to. Tu jeden z przedmówców miał rację można tylko i wyłącznie dopisać jedno Amen.

 4. I dlatego właśnie uwielbiam czytać Twoje wpisy, wpadam tu codziennie i sprawdzam czy pojawiło się coś nowego. Pięknie ujęte dzieło sztuki, zmotywowałeś mnie całkowicie na jutrzejszy dzień, aż chce mi się pracować, zarabiać pieniądze, żyć i cieszyć się z tego wszystkiego. Co jest dla was największą pasją?

 5. zdecydowanie, raz znaleziona pasja potrafi wywrócić wszystko do góry nogami.
  Autostop uczy pokory i zdecydowanie wzbogaca – wiem coś na ten temat :)
  W opisie brakuje mi jeszcze jednego elementu, największe szczęście to zdecydowanie móc dzielić pasję z kimś czego Ci życzę.
  Chociaż sobie w sumie też! ;)

  szerokości!

 6. Najpierw odnalazłam jedną swoją pasję, potem drugą, niedawno trzecią. Wszystkim tego życzę. Życie jest pełniejsze. Aby pomóc innym w szukaniu pasji dzielę się (wraz z koleżanką) wiedzą na różne tematy na swoim blogu.

Dodaj komentarz