Wyżywienie

To co w trasie autostopem generuje największe koszty, to wyżywienie(bo pozostałe są śmiesznie niskie)

Co zrobić aby w podróży zaoszczędzić również na jedzeniu? Przede wszystkim zależy to od regionu gdzie jedziemy.

Jeżeli wybieramy się do Europy Zachodniej lub Północnej, to niestety jedyne miejsca gdzie można zaoszczędzić na wydatkach to sieć dyskontów np:
Aldi, Carrefour, Netto(Hiszpania, Francja, Portugalia, BENELUX)
Maxima( Litwa, Łotwa, Estonia)

Chociaż i tak należy się liczyć z wydatkami podobnymi do tych w Polsce, chociaż można sporo zaoszczędzić na winach czy owocach.

Jeżeli jedziecie na Południe lub Wschód, to polecam korzystać ze stoik przydrożnych sprzedawców. Oczywiście podstawą tutaj, będzie znajomość i rozeznanie cenowe, ponieważ często próbują naciągać turystów. Pamiętaj, że w większości takich stoisk, można sie spokojnie targować, ponieważ jest dość duża konkurencja(z reguły stoi kilka/kilkanaście stoisk) i wtedy zawsze wyjdziesz na plus.
W tych regionach szczególnie polecam owoce i warzywa, bo są świeże i strasznie smaczne. Na własnej skórze przekonałem się, że można wytrzymać dwa tygodnie żywiąc się wyłącznie owocami i warzywami:)

 

3 komentarzy dodanych:

  1. „jedyne miejsca gdzie można zaoszczędzić na wydatkach to sieć dyskontów” ??? to chyba jakis zart.
    a gdzie sie podzial skipping/dumpster diving, pytanie o stare pieczywo w piekarniach i sieciach z kanapkami, pytanie o lekko stare (odrapane itp) owoce na marketach warzywno-owocowych? to jest bezlpatne, wiec wydatkow nie bedzie zadnych.

  2. Fajna nie fajna dobrze prawi dziewczyna :) jednak nie zawsze np zna się język aby się dogadać jak i mało czasu na latanie i szukanie czegoś za free

Dodaj komentarz